gototopgototop
Rugpjūčio - rugsėjo mėn renginių planas
Pirmadienis, 31 Rugpjūtis 2020

Skaityti toliau...
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Kaip gurkšnis šaltinio vandens... PDF Spausdinti El. paštas

Joniškio „Aušros“ gimnazijos 100-mečio renginiams artėjant prie finišo tiesiosios, mes, šios mokyklos mokiniai ir mokytojai, turėjome gražią progą pasidžiaugti jau penktuoju mokinių kūrybos almanachu, pavadintu „Tėkmė“. Šis kuklus leidinys – galimybė pažvelgti į tai, kas jungia skirtingų kartų jaunus žmones, kuo gyveno mokiniai, savo poetinį žodį ištarę prieš 96-erius metus (pirmieji išspausdinti tekstai datuojami 1923-iaisiais metais), kas jaudina šiandien kuriančius gimnazistus, ar dar galima tikėti, kad moksleivių kūrybos upė neišdžius ir ras savo tėkmę.

Knygelės sumanymas toks ir buvo – atskleisti mokinių kūrybinių darbų gimnazijoje tąsą, gurkštelti lašą šaltinio vandens iš mokyklos muziejuje esančių gimnazistų kūrybos almanachų, pasidžiaugti ištryškusia versme, kurioje gražiai atsiveria savo kūrybos kelią suradę buvę mokiniai. Tie, kuriems nesvetimas nei poezijos žodis, nei fotografijos ar dailės darbai, aktorystės menas, dainos skambesys. Savo vietą knygelėje rado ir šiandienos mokiniai, dar tik ieškantys savo tėkmės. Leidinį maketavo nenuilstantis informacinių technologijų mokytojas Kęstutis Motiejuitis, iliustracijomis rūpinosi šaunios dailės mokytojos Kristina Judžentytė ir Jurgita Burauskienė, tekstus rinko, ieškojo, prašė mokinių leidimo darbus patikėti lietuvių kalbos mokytojos Ramunė Ambroževičienė, Aušra Balčiūnienė, Vilija Bartašienė, Eugenija Gasėnienė, Birutė Krajinienė.

Knygos sutiktuvės – ypatinga šventė. Juk akistata su knyga šiandienos gyvenime – jau retėjantis reiškinys, todėl labai džiugino pilna salė mokinių, savo laiko nepagailėjusių mokytojų. Džiaugiamės sulaukę mielų svečių, buvusių gimnazijos moksleivių – poeto Jono Ivanausko ir dailininko, prisijaukinusio poetinį žodį, Egidijaus Godliausko.

Šventę pradėjo lietuvių kalbos mokytojų Vilijos, Aušros, Vytauto skaitomi vyresniosios kartos mokinių kūriniai. Skambėjo Kosto Bangos, Algio Samulionio, Sofijos Jonaitytės dar mokyklos suole parašyti tekstai. Juose jautriai prakalbėta apie būties prasmę, gyvenimo trapumą, negęstančią ugnelę – draugystę, „kuri pro metų rūką dar skaidriau liepsnos“. Čia ir nuoširdi išpažintis brangiausiam žmogui – mamai: „Kai pūga piktai už sienų siautės, / Kai į langą belsis vėtra nerami, / Tu palauk, o po pūgos pažvelk į skliautą – / Ką sakiau, pajusi širdimi“ (S. Jonaitytė, 1964–1965 m. m.). Tuometinių moksleivių eilėraščiuose nuoširdžiai kalbama apie meilę gimtinei, medžiui, upei, nevengiama prakalbinti Tėvynės, kuriai lemta narsiai pereiti erškėčių kelią (V. Steponavičiūtė, „Rūtų šalelėj“, 1943 m.), ar subtiliai pažadėti: „mes kunigaikščių žygius pakartosim“ (V. Steponavičiūtė, 1943 XI 23).

Į antrąjį knygelės skyrių „Ištryškusi versmė“ susibėgo poeto Jono Ivanausko, Linos Pavalkytės (pirmosios jaunųjų rajono filologų konkurso mokytojams Samulioniams atminti laureatės), Mindaugo Ancevičiaus, Egidijaus Godliausko ir kitų eilėraščiai, Rūtos Činčytės-Vyšniauskienės prozos ištraukos. Apie savo kelią į kūrybą dar mokykliniais metais pasakojo buvęs mokinys J. Ivanauskas. Jis su užsidegimu kalbėjo apie talentingus Joniškio krašto žmones, savo kūrybos knygas, kurių jau per dvidešimt, pomėgį fotografuoti. Poetas šmaikščiai atsakinėjo į klausimus, paskaitė savo eilėraščių apie K. Donelaitį, pasidalijo kūrybiniais sumanymais... Dailininkas Egidijus Godliauskas perskaitė porą savo naujausių eilėraščių, papasakojo, kad pirmieji poezijos tekstai gimė studijų metu išvykus iš Lietuvos studijuoti pagal mainų programą Lenkijoje, o dabar dažna eilutė tampanti jo tapybos darbų pavadinimais... Mokytoja Vilija Bartašienė pristatė savo buvusių mokinių – Mindaugo ir Rūtos – darbus, pasidžiaugė jų laimėjimais, paskaitė kūrybos ištraukų, atkreipdama dėmesį į tai, kokie skirtingi abu jaunieji kūrėjai ir kaip subtiliai kalba apie tuos pačius ar panašius dalykus – laiką ir žmogų tame laike, vidinį augimą ir norą pajusti gyvenimo skonį visais savo pojūčiais.

Trečiasis leidinio skyrius „Ieškantys savo tėkmės“ – šiandienos mokinių darbai. Jų pristatymą pradėjo vienuoliktokė Kotryna Veikalaitė, sudainavusi savo eilėraštį „Pavykim naktį“. Klausėmės moksleivių Gintarės Maižiūtės, Gabijos Gaidjurgytės, Faustos Dambrauskaitės, Rugilės Martinaitytės ir kitų miniatiūrų, eilėraščių, užfiksuotų įspūdžių. Džiugino dar tik pradedančių savo kūrybos kelią mokinių dėmesys akimirkos žavesiui, kasdienybės poezijai, suvokimas, kad žodį prakalbinti dera jaučiant atsakomybę, tik tada jis bus tikras: vienam tai šventa širdies malda, kitam – sparnai, kuriais įmanoma pakilti virš savęs, virš rudens pilkumos, dar kitam – ankstyva pumpuro ašara ar rudenį išsidraikiusi nėriniuota voratinklio gija...

Skaitomus tekstus lydėjo Aidos, Augustės, Rojaus atliekama muzika. Buvo gera, lengva ir jauku. Kaipgi kitaip. Juk susitikome visi, į kuriuos kreiptis galima labai paprastai: mielieji mūsų. Nes visi susirinkusieji esame vidiniais saitais susiję su mokykla, švenčiančia savo šimtmetį.

Birutė Krajinienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.