gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Iki bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų pildymo pabaigos liko mažiau nei mėnuo PDF Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 04 Liepa 2013 08:42

Iki bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų pildymo pabaigos (liepos 23 d.) liko mažiau nei mėnuo. Šiuo metu LAMA BPO informacinėje sistemoje užsiregistravo 25 706 stojantieji, iš jų 19 215 užpildė savo pirmo etapo prašymo pageidavimus (iš viso jie pareiškė 106 695 pageidavimus).

Laikas suskubti pasirūpinti savo atestatų duomenų pristatymu

1 291 stojantysis, išsilavinimą įgijęs 2009-aisiais ir anksčiau, į vieną iš LAMA BPO duomenų tvarkymo punktų jau pristatė savo brandos atestatus. 1 518 stojančiųjų, vidurinį išsilavinimą įgijusių 2009 metais ir anksčiau, užsiregistravo ir pateikė pageidavimus, tačiau jų atestatų dar negauta. Visi, bendrojo lavinimo mokyklas baigę 2009-aisiais ir anksčiau, taip pat baigusieji tarptautinio bakalaureato programas siūlančias mokyklas bei įgijusieji išsilavinimą užsienyje, po pradinio užsiregistravimo LAMA BPO informacinėje sistemoje, kviečiami atvykti į LAMA BPO duomenų tvarkymo punktus ir pristatyti savo atestatus bei kitus reikalingus dokumentus.

5 932 stojančiųjų, vidurinį išsilavinimą įgijusių nuo 2010 m., atestatų duomenys gauti iš ŠITC ir įkelti į LAMA BPO informacinę sistemą. 11 182 stojantieji, vidurinį išsilavinimą įgiję nuo 2010-ųjų pradėjo pildyti pageidavimus, bet jų atestatų dar negauta. Iki bendrojo priėmimo prašymų pildymo pabaigos liko vos 22 dienos, tad stojantieji, įgiję vidurinį išsilavinimą arba perlaikę brandos egzaminus 2010 metais ir vėliau turėtų paskubėti įkelti savo atestatų rezultatus. LAMA BPO informacinėje sistemoje tai padaryti labai lengva – pagrindiniame meniu pasirinkus skyrelį „Atestatas ir pažymos“, atsidariusiame puslapyje reikia paspausti mygtuką „Įkelti/atnaujinti“.

Studijų sričių pasirinkimo pokyčiai

Nors populiariausios studijų sritys išlieka tos pačios: socialiniai mokslai (42 proc.), biomedicinos mokslai (22 proc.), technologijos mokslai (16 proc.), menai (9 proc.), humanitariniai mokslai (6 proc.), fiziniai mokslai (5 proc.), skaičiuojant pagal pirmąjį prioritetą universitetuose ir kolegijose, socialinių mokslų populiarumas, lyginant su praėjusiaisiais metais, krenta. Praėjusiaisiais metais tuo pačiu metu LAMA BPO sistemoje socialinius mokslus universitetuose pirmuoju prioritetu rinkosi 47,1 proc. stojančiųjų (šiemet – 42,6 proc.), o kolegijose – 44,65 proc. (šiemet – 41,3 proc.).

„Šis, beveik 5 proc. skirtumas, yra labai reikšmingas, – teigia P. Žiliukas, – 5 proc. nuo 18 tūkstančių sudaro beveik tūkstantį. Jei tokia tendencija laikysis visą pageidavimų teikimo sezoną, iki liepos 23 d., tai galima prognozuoti, kad netoli 2000 asmenų bandys studijuoti kitose, ne socialinių mokslų, kryptyse. Turint omenyje, kad valstybinių vietų universitetuose ir kolegijose kartu sudėjus yra truputį daugiau nei 15 tūkstančių, šis persiskirstymas tampa svarbus valstybės mastu.“

Universitetinės studijos – populiaresnės

Universitetinės studijos šiais metais, kaip ir praėjusiaisiais, yra populiaresnės nei koleginės. Pageidavimus studijuoti universitete pagal pirmąjį prioritetą pareiškė 12 441 asmuo, o studijoms kolegijose pirmuoju prioritetu gauti 6 786 prašymai. Populiariausias tarp universitetų – Vilniaus universitetas. Pirmuoju prioritetu studijas šiame universitete pasirinko 3 043 stojantieji. Toliau tarp populiariausiųjų yra Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (1 252 pageidavimų pirmuoju prioritetu), Kauno technologijos universitetas (1 222), Vilniaus Gedimino technikos universitetas (1 173), Mykolo Romerio universitetas (1 155), Vytauto Didžiojo universitetas (1 025).

Populiariausios tarp kolegijų yra Vilniaus ir Kauno kolegijos. Stojančiųjų skaičiumi jos lenkia daugelį universitetų – studijas Vilniaus kolegijoje pirmuoju prioritetu pasirinko 1 466, o Kauno kolegijoje – 1 451 stojantysis.

Nors populiariausios studijų kryptys jau ryškėja – medicina, teisė, ekonomika (kartu su finansais ir apskaita) – galutinių išvadų daryti negalima. „Pageidavimų spektras gali gerokai pasikeisti, kai visi stojantieji turės savo brandos egzaminų rezultatus, – prognozuoja P. Žiliukas, – prašymų pildymo procesas suintensyvės po liepos 10 d., kai taps žinoma visa informacija. Tuo metu mes aiškiai matome, kad stojantieji LAMA BPO tinklalapyje praleidžia daugiau laiko, ne dėl techninių problemų, bet planuodami, mąstydami, kiek jų pasirinkimai logiški, kiek realūs jų pageidavimai“.

Siūlomos naujos studijų programos

Aukštosios mokyklos šiemet, kaip ir kiekvienais metais, pristato naujas studijų programas. Kai kurios iš jų patraukia įdomiais pavadinimais, kitos atspindi šių dienų aktualijas, trečios siūlo gilintis į atskirą tam tikros krypties šaką. Tarp įdomių naujųjų programų neblogai sekasi MRU komunikacijų ir kūrybinių industrijų programai (valstybės finansuojamoms vietoms gauta 267 pageidavimai), VGTU ekonomikos inžinerijai (183 pageidavimai). Nemažai įdomių naujų studijų programų siūlo ir kolegijos. Štai Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija stojantiesiems siūlo šiandien ypač aktualią atsinaujinančios energetikos programą (gauta 60 pageidavimų valstybės finansuojamoms vietoms). Jau nuo anksčiau KTU vykdomoje atsinaujinančiosios energetikos studijų programoje gauta 128 pageidavimai studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje.

Profesijos pasirinkimas – vienas iš svarbiausių gyvenimo sprendimų

Besirenkantiesiems profesiją LAMA BPO prezidentas siūlo savęs nuoširdžiai paklausti, ką norėtųsi nenuobodžiaujant visą gyvenimą dirbti. Labai svarbūs informacijos šaltiniai – pokalbiai su toje profesijoje dirbančiais žmonėmis, Lietuvos ir tarptautinė spauda. „Lietuva yra toje pačioje Europos ir pasaulio darbo rinkoje, todėl mums galioja tos pačios tendencijos. Pavyzdžiui, šiandien visoje Europoje ir ne tik joje, trūksta inžinierių. Per pastaruosius 10 metų teisininkų rengimas išaugo apie 15 kartų, o nemažoje dalyje inžinerinių profesijų – sumažėjo 10 kartų. Akivaizdu, kurių specialistų trūks“, – informuoja P. Žiliukas. Be to, LAMA BPO prezidentas siūlo atsižvelgti ir į vietinę specifiką. „Tarptautinėms kompanijoms mes esame reikalingi, kaip kūrybinė, vykdančioji jėga labiau nei vadovaujanti, organizacinė. Todėl reikia nepamiršti, kad mums ne visiškai tinka tas profesijų spektras, kuris populiarus Didžiojoje Britanijoje ar Vokietijoje“, – teigia P. Žiliukas.

Iki prašymų teikimo pabaigos liko 22 dienos. Juos teikti, pageidavimų sąrašą taisyti ir pildyti stojantieji gali iki liepos 23 d. 17 val. Bus svarstomas galutinis prašymo variantas. Iškilus klausimams dėl prašymo pildymo internetewww.lamabpo.lt stojantieji visada gali kreiptis į centrinę LAMA BPO būstinę ar bet kurį duomenų tvarkymo punktą visoje Lietuvoje nurodytais kontaktais.

LAMA BPO atstovė spaudai
Aldona Steponavičiūtė
El.p.  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Mob. Tel. +370 644 44076

 

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.