gototopgototop
Birželio - liepos mėn renginių planas
Trečiadienis, 03 Birželis 2020

Skaityti toliau...
Paskutinis skambutis. Vienuoliktokų sveikinimas 84 laidai
Pirmadienis, 25 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gegužės mėn. renginių planas
Penktadienis, 08 Gegužė 2020

Skaityti toliau...
Gauti kompiuteriai nuotoliniam mokymui
Trečiadienis, 22 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Balandžio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 01 Balandis 2020

Skaityti toliau...
Pasaulinė žemės diena - kovo 20-oji
Penktadienis, 20 Kovas 2020

Skaityti toliau...
Projekto dalyvių susitikimas Galicijoje PDF Spausdinti El. paštas
Antradienis, 14 Balandis 2015 07:12

Kovo pabaigoje Ispanijoje, Galicijoje vyko Erasmus+ projekto „Mūsų aplinka. Mūsų namai. Mūsų mokykla“ dalyvių šalių susitikimas. Mokyklų iš Lenkijos, Lietuvos, Turkijos, Ispanijos ir Čekijos atstovai pristatė veiklas, susijusias su mokymu aplinkoje, savo mokyklose. Organizuojamos trumpalaikės veiklos – pamokos, ilgalaikės veiklos - seminarai, skirti mokytojų metodiniam parengimui, konferencijos, projektai su mokiniais.

Joniškio „Aušros“ gimnazijoje vyko netradicinės chemijos, istorijos, fizikos pamokos aplinkoje, kuria vedė šių dalykų mokytojai. Pusiaužiemio žygyje po Kurtuvėnų regioninį parką dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Mokytojams organizuotas dviejų dienų mokymo aplinkoje ir patirtinio mokymo seminaras, kuriame be teorinių žinių, atliktos praktinės užduotys, didžioji dalis veiklų vyko aplinkoje. Organizuota tarptautinė geografijos mokytojų konferencija, kurioje keli mokytojų pranešimai atspindėjo mokytojų mokymo aplinkoje patirtį.

Šiaurės Ispanijoje Cambre Ies David Bujan vidurinėje mokykloje veiklos aplinkoje organizuojamos gana dažnai. Ne tik įprastų ekskursijų metu, bet ir vykdant edukacinius užsiėmimus įvairiose aplinkose. Mūsų susitikimo metu viena iš mokyklos klasių išsiruošė į ..... kalėjimą. Mokiniams apie narkotikų žalą, poveikį ir keliamą pavojų kalbėjo ..... kaliniai. Aplinkotyriniai tyrimai atliekami dažnai. Mokinių grupė, jaunųjų mokslininkų konkurse Barselonoje, už pristatytą darbą įvertinta itin aukštais balais. Pamokų metu intensyviai naudojamos mobilios technologijos, modernūs ugdymo metodai.
Šiaurinė Ispanijos dalis, jos architektūra įvairi ir itin įspūdinga. Kuklių romaninių bažnyčių gausa išsiskiria visa šiaurinė Ispanija. Masyvūs, paprasti statiniai skaičiuoja savo gyvavimo laikotarpį jau nuo – X-XII amžiaus. Architektūroje atsispindi šiaurės Afrikos maurų stilius, ankstyva ir ilgalaikė katalikų bažnyčios įtaka, besiformuojantis Šventojo Jokūbo kelias, gausu išlikusios romaninės architektūros, iš Prancūzijos „pasiskolinti“ gotikinio stiliaus elementai, iš Italijos renesanso stilius. Didžiausią įspūdį palieka pati Sanjago de Compostelo katedra, kurioje ilsisi Šventojo Jokūbo palaikai. Būtent ši vieta sutraukia piligrimus iš viso pasaulio.
Mobilumo Ispanijoje metu viena bendrų veiklų mokytojams, mokiniams ir mums, svečiams, buvo piligriminė dienos kelionė pėsčiomis į Santjago de Compostelo – Šventuoju Jokūbo keliu. Tikrieji piligrimai ilgajai atkarpai įveikti užtrunka net keletą mėnesių. Ilgiausia ir populiariausia prancūziškojo kelio atkarpa tęsiasi daugiau nei 800 km. Joje keliauja apie 70 proc. visų šio piligriminio kelio piligrimų. 2014 metais kelią į Santjago de Compostelo įveikė apie 240 000 piligrimų iš daugiau nei 140 pasaulio šalių. Kaip ir kitose piligriminio kelio atkarpose, piligrimų namuose ar tavernose galima pasižymėti specialiame pase antspaudu, įrašant kelionės datą. Šis kelionės pasas – įrodymas, kad dalyvavai piligriminėje kelionėje.
Mūsų trumpos atkarpos metu mokiniai ir mokytojai turėjo atlikti tam tikras paruoštas užduotis – paimti interviu iš keliaujančių piligrimų (kokiu tikslu jie keliauja, kiek dienų planuoja užtrukti kelionėje, iš kokios šalies yra, kokias profesijas yra įgiję). Viena maršruto stotelė - Leboreiro viduramžių kaimo centre – šalia Santa Maria romaninio stiliaus bažnyčios, kaimelio kapinių. Pasistiprinome, pailsėjome, atlikome užduotis. Mokiniai įvardijo istorinę architektūrinę vertę, stilių, skaičiavo bažnytėlės arkas, vertino gyventojų užimtumą. Įvertintos siauros gatvelės, statiniai, jų paskirtis, apibūdinti istoriniai faktai. Melide mieste įdomus objektas - seniausias Galicijoje išlikęs pakelės kryžius, kuris galėjo būti sukurtas dar XIV amžiuje.

Projekto veiklą tęsiame. Organizuojame veiklas aplinkoje. Viena iš bendrų veiklų visoms projekte dalyvaujančioms mokykloms - geriausi maisto ruošimo gamtoje receptai ir ugniakuro nuotraukos. Kviečiame gimnazijos moksleivius, jų tėvelius, mokytojus pasidalinti maisto ruošimo gamtoje receptais. Tai gali būti modernus mėsos marinavimo receptas ar ypatingas troškinys, o gal senovinio daržovių šiupinio receptas arba desertas?

Rinksime gardžiausius, ypatingus originalius receptus. Jais dalinsimės su mokyklomis iš Ispanijos, Turkijos, Lenkijos ir Čekijos. Tai projekto „Mūsų aplinka. Mūsų namai. Mūsų mokykla“ partnerės. Kiekviena šalis renka savo receptus.

Primenu -  fiksuokite ir pasidalinkite lauko ugniakuro nuotraukomis. Ko gero, turite smagių buvimo gamtoje, maisto ruošimo kultūros tradicijų. Jūsų nuotraukoje lauko ugniakuras gali būti iš Jūsų namų kiemo, sodybos, ypatingas, dar senelio iš akmenų sumūrytas lauko židinys arba... paprasta laužavietė miške, o gal originali žuvies rūkykla, sukonstruota iš... senos automatinės skalbyklės būgno? Pabandykime nustebinti savaisiais!

Gal savo idėjomis, įdomiais receptais ir nuotraukomis norite pasidalinti ir Jūs? Ačiū visiems, kas prisijungsite prie projekto.

Projekto koordinatorė, geografijos mokytoja Giedrė Motiejuitė

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
Sveika mokykla
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2020 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.