gototopgototop
Joniškio „Aušros“ gimnazijos parko atidarymo šventė
Ketvirtadienis, 17 Spalis 2019

Skaityti toliau...
Konkursas – akcija „Sveikatos fiesta 2019“
Ketvirtadienis, 17 Spalis 2019

Skaityti toliau...
Atidarytas atnaujintas gimnazijos stadionas
Ketvirtadienis, 17 Spalis 2019

Skaityti toliau...
Erasmus dienos gimnazijoje
Trečiadienis, 16 Spalis 2019

Skaityti toliau...
Atidaryta 4-oji Garbės galerijos dalis
Penktadienis, 04 Spalis 2019

Skaityti toliau...
Spalio mėn. renginių planas
Trečiadienis, 02 Spalis 2019

Skaityti toliau...
Ateitis baigiasi ten, kur prasideda abejingumas... Konferencija „Žymūs kraštiečiai“ gimnazijoje PDF Spausdinti El. paštas
Trečiadienis, 06 Gegužė 2015 07:19

,,Yra tik  viena problema, vienintelė pasaulyje, — grąžinti žmonėms dvasinį turinį, dvasinius rūpesčius‘‘ — teigė didysis prancūzas Antuanas de Sent-Egziuperi. Mūsų gimnazija stengiasi puoselėti šiandieninio jauno žmogaus dvasinį turinį, žadindama praeities jaudulį, subtilų prabėgusio laiko jutimą.

Šiems tikslams įgyvendinti puikiausiai tinka projektas ,,Žymūs kraštiečiai ir šiandieninio  jaunimo ugdymas“, kurio ištakos siekia 1994-1995m. m.   Projekto sumanytojams visada rūpėjo, kad garbių mūsų gimnazijos žmonių darbai nenugrimztų užmarštin, kad tų darbų tąsa  būtų mokinių veikla. Juk žmonių atminimo įamžinimas —ne puošnios memorialinės lentos, o tęsiami jų darbai. Šios idėjos svarbios ir mūsų gimnazijos Krašto kultūros centrui, kuris savo veiklos metus skaičiuoja  nuo 2002 m. Ir pagaliau -  džiugu paminėti, kad minėtos idėjos nesvetimos ir tarptautiniam  Erasmus + projektui  „Mūsų aplinka. Mūsų namai. Mūsų mokykla“.

Šis mūsų susitikimas – konferencija — akivaizdus įrodymas, kad tebegrįžta į savo mokyklą buvę auklėtiniai, parnešdami viską, ką sukūrė per gyvenimą, prabėgusį baigus mokyklą. Kalbėdami apie juos, prisimindami jų darbus mes atkuriame  laiko nuplukdytus faktus, taip saugodami laike nesibaigiančias amžinąsias vertybes.

Pasak Justino  Marcinkevičiaus, ateitis baigiasi ten, kur prasideda abejingumas žmogui, jo darbams, istorijai, kultūrai.

Balandžio 30 d. gimnazijoje įvyko konferencija „Žymūs kraštiečiai“. Susirinkusius dalyvius ir mokytojus sveikino gimnazijos Kalbų ir socialinių mokslų skyriaus vedėja Violeta Židonienė, linkėjo produktyvaus darbo. Konferencijos metu  prisiminėme iškilius mokslo, meno, kultūros žmones, baigusius  mūsų gimnaziją. Konferencijoje buvo perskaityti mokinių parengti  pranešimai apie diktorių Juozą Šalkauską (Marija Kaminskaitė ir Fausta Škiudaitė, 2 kl. ir mokyt. Irena Povilaitienė),  folkloro teatro įkūrėją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą, režisierių ir dirigentą Povilą Mataitį (Ieva Šeškevičiūtė ir Austėja Rimdžiūtė, 4 kl. ir mokytoja Giedrė Motiejuitė), aktorių, dainų kūrėją ir atlikėją Mindaugą Ancevičių (Gytis Utakis, 3 kl.), aktorių Juozą Kisielių (Gabija Stasiūnaitė ir Viktorija Užkuraitytė, 3 kl.), aktyvų joniškietį, fotografijose įamžinusį Lietuvos malūnus Raimondą Gurskį (Deividas Girdvainis ir Evaldas Striūgas, 1 kl.), šiuos tris pranešimus mokiniams parengti padėjo mokytoja Vilija Bartašienė. Taip pat buvo perskaityti pranešimai apie sporto entuziastą ir knygų leidėją Leoną Karaliūną (Gabrielė Ambrozaitė, 3 kl. ir mokytoja Edita Poliakienė), apie renginių vedėją bei humoristę Laimą Tamulytę (Ieva Narvidaitė,  Rugilė Sakalytė, Urtė Oniūnaitė, 1 kl. ir mokytoja Vilma Hussein). Visai netikėta buvo paskutinis pranešimas apie ne visiems žinomą, bet garsią gydytoją Lietuvoje  Mirgą Norkūnaitę-Kazlauskienę (Fausta Škiudaitė, 2 kl. ir mokytoja Ingrida Jakienė).

Konferencijos dalyviams-pranešimų rengėjams, kurie savo gražiu ir prasmingu darbu praplėtė savo ir visų susirinkusių pasaulį,  buvo įteiktos padėkos ir saldžios dovanėlės.

Projekto „Žymūs kraštiečiai ir šiandieninio jaunimo ugdymas“

koordinatorė Vilija Bartašienė

 

 

 

Pamokų laikas

1. 8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
...................
4. 10.55 – 11.40
...................
5. 12.00 – 12.45
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30

Kalendorius

Kontaktinė informacija


Joniškio „Aušros“ gimnazija
Kodas- 290565040
S.Goeso g. 2,
LT-84143 Joniškis
Tel./faksas: 8 426 52804
rastine@joniskiogimnazija.lt

Parama

Joniškio „Aušros“ gimnazijos paramos sąskaita: LT467300010040247147 Bankas AB Swedbank
Erasmus+ project
eTwinning projekto kokybės ženklelis
Visos teisės saugomos © 2019 Joniškio "Aušros" gimnazija.
Joomla! yra nemokama programinė įranga, platinama pagal GNU/GPL licenziją.